Konkurs dla młodzieży „Weź zagłosuj” Drukuj Email
piątek, 17 maja 2019 07:08

Zachęć jak najwięcej osób do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. Weź udział w konkursie i wygraj dwa miesiące podróży po Europie z osobą towarzyszącą lub wycieczkę ze znajomymi do Brukseli!

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot organizuje konkurs dla młodzieży „Weź zagłosuj” mający na celu zwiększenie frekwencji w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ideą konkursu jest spowodowanie zainteresowania młodych osób oraz ich rodzin i otoczenia udziałem w wyborach, zachęcenie do twórczej interpretacji znaczenia członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz pokazania korzyści wynikających z funkcjonowania we Wspólnocie Europejskiej – zarówno w małych gminach, jak i dużych miastach.

Konkurs skierowany jest do młodzieży w wieku od 14 do 21 lat, mieszkającej lub uczącej się na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Akcję promującą udział w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego należy zrealizować do 26 maja br.   

Uczestnik konkursu sam wybiera formę inicjatywy, którą może być:

 -kampania w mediach społecznościowych;

 lub

-akcja przeprowadzona w “realu”, np. flash mob, debata, happening itp.


Inicjatywę można zgłosić do konkursu w dwóch kategoriach:

-jako osoba indywidualna, w wieku 18 do 21 lat;

-jako zespół złożony z 2 do 5 osób w wieku 14-21 lat.

 

Dla każdej kategorii przewidziano inne nagrody:

-W kategorii “inicjatywa przygotowana przez osobę indywidualną”

 3 równorzędne nagrody w postaci dwóch 2/3-miesięcznych biletów Interrail dla laureata/ laureatki oraz osoby towarzyszącej oraz stypendium na podróż w wysokości 5000,00 zł.

-W kategorii “inicjatywa przygotowana przez zespół“

 6 równorzędnych nagród w postaci 2 dniowego wyjazdu całego zwycięskiego zespołu do Parlamentu Europejskiego

-Organizator przewiduje przyznanie nagrody dodatkowej bez kategorii w postaci wyjazdu do Warszawy- zwiedzanie Parlamentu RP.

 

Wszystkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej www.wezzaglosuj.pl lub na portalu społecznościowym www.facebook.com/wezzaglosuj. Zasady i warunki udziału w konkursie określone są w Regulaminie. Na zgłoszenia czekamy do dnia 28 maja 2019 r.


Do pobrania: Regulamin konkursu


 

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Akceptuję cookies z tej witryny