Wyspa Sobieszewska. Lekcja przyrody w „Ptasim Raju” Drukuj Email
środa, 09 października 2019 07:55

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie uczestniczyli w nietypowej lekcji przyrody na Wyspie Sobieszewskiej. Odwiedzili rezerwat przyrody „Ptasi Raj”, gdzie spacerując ścieżką przyrodniczo – dydaktyczną odkryli uroki i walory tego regionu naszego kraju.

Ten obszar chronionej przyrody powstał w 1959 roku, a na jego terenie występuje 320 gatunków roślin i 200 ptaków. Do najciekawszych gatunków lęgowych należą: rybitwa białoczelna, sieweczka obrożna, sieweczka rzeczna, bąk, kropiatka, zielonka, wąsatka i podróżniczek. Podglądając przyrodę przez lornetki, można się przekonać o jej pięknie i niepowtarzalnym uroku.

Uczniowie z Żuław spacerując polskim wybrzeżem Morza Bałtyckiego, podglądali proces refulacji plaży. Oznacza to poszerzanie linii brzegowej piaskiem wydobywanym z dna Morza Bałtyckiego.

W 2018 roku Wyspę Sobieszewską ze stałym lądem połączyła przeprawa nazwana „Mostem 100-lecia Odzyskanie Niepodległości Polski”.

Opiekunami podczas wyjazdu byli:

Marzena Gracek, Tomasz Jagielski, Michał Łagowski.

 

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Akceptuję cookies z tej witryny