SP Koźliny – „Szkoła pamięta” Drukuj Email
poniedziałek, 04 listopada 2019 11:52

W czasie listopadowych dni w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. Szkoła Podstawowa w Koźlinach włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej Szkoła pamięta”. Podczas okolicznościowego apelu przypomniano uczniom w krótkiej prezentacji życie i działalność patrona szkoły – Księdza Prałata Józefa Waląga (1910-1997) – niezwykłego proboszcza Parafii MB Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim, patrioty, członka AK i lokalnego działacza. Ponadto dyrektor szkoły przywołał pamięć o zmarłych już kierownikach szkoły (dyrektorach). Pani Stanisława Kuniów kierowała szkołą w latach 1945-1961, a pan Antoni Gryszko w latach 1961-1986. Delegacja uczniów odwiedziła też grób dyrektora Antoniego Gryszko, znajdujący się na nowym cmentarzu w Pszczółkach.

Jerzy Wiśniewski

 

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Akceptuję cookies z tej witryny