I Zabytkowy Rajd Krajoznawczy Drukuj Email
piątek, 18 września 2020 09:24

W dniu 12 września 2020 roku odbył się I Zabytkowy Rajd Krajoznawczy. Była to wspaniała okazja dla uczestników oraz turystów, by poznać ziemię żuławską i jej zabytki, które kryją w sobie mnóstwo tajemnic. Nasza gmina może się pochwalić pięknymi zabytkami Żuław. Należą do nich  m in. zamek krzyżacki w Grabinach-Zameczku, dzwon barokowy z drugiej połowy XVIII wieku w Suchym Dębie, Kościół pw. Znalezienia Świętego Krzyża w Krzywym Kole czy ruiny  gotyckiego kościoła w Steblewie.
Zwycięzcami Rajdu zostali miłośnicy Fiata 126p - ekipa nr 7, która zdobyła największą liczbę punktów. Na zakończenie rajdu, które odbyło się w Błotniku na Marinie, uczestnicy otrzymali upominki i podziękowania.
Henryka Król - Wójt Gminy Suchy Dąb pogratulowała wszystkim uczestnikom, jednocześnie zapraszając wszystkich do zwiedzania pięknych zakątków naszej małej ojczyzny.

 

 

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zapoznaj się z Polityką prywatności.

Akceptuję cookies z tej witryny